Krem-Esence Fytyre Me Kaktus Organik

Krahasoni

3,010 Lekë

Krem-Esence Fytyre Me Kaktus Organik G-C

PËRSHKRIMI

Kremi për fytyrën me Kaktus Organik nga ECOLATIER ngop lëkurën me lagështi dhe përbërës aktivë që i japin shtysë rigjenerimit të qelizave të saj dhe sintezës së kolagjenit, duke e bërë lëkurën të lëmuar dhe të tendosur.

Esenca mund të përdoret si një produkt i vetëm për kujdes, si dhe nën një krem bazë për të rritur veprimin e përbërësve aktivë.

Përbërësit Organikë: Ekstrakti organik i kaktusit ka një përqendrim të lartë antioksidantësh, flavonoide, karoten dhe vitaminë C, rikthen ekuilibrin natyror të lëkurës, e hidraton atë intensivisht dhe përmirëson elasticitetin e saj.

Ekstrakti i Lime Australian barazon ngjyrën lëkurë duke e bërë më të lëmuar dhe rrezatuese.

Vaji Opuntia dhe vitamina E e ngopin thellësisht lëkurën me mikroelemente, kanë veti antioksiduese dhe rinovuese.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 30ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni kremin në fytyrën e pastruar mirë pas tonikut, para kremit kryesor. Për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Organic Cereus Grandiflorus (Cactus) Flower Extract (organic extract of Cactus flowers), Isoamyl Laurate, Isoamyl Cocoate, Propanediol, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Myristyl Myristate, Organic Opuntia Fristic Oil Organic Opuntia Oil), Microcitrus Australasica Fruit Extract (Caviar Lime Extract), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum, Sodium Polyacrylate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin.

SKU: 79357628 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close