Gjalpe Trupi Hidratues Intensiv

2,352 Lekë

Gjalpe Trupi Hidratues Intensiv-G-C

PËRSHKRIMI

Gjalpi hidratues i trupit prodhohet nga marka Ruse e bukurisë Ecolab EO Laboratorie.

Është formuluar me vajra bimorë të vlefshme dhe ekstrakte bimore.

Produkti kujdeset mirë për lëkurën, duke i siguruar asaj lagështi dhe lëndë ushqyese.

Produkti përmban mbi 97.5% përbërës me origjinë bimore.

Gjalpet e trupit janë një lloj kremi për trupin me komponent të pasur dhe të vlefshëm.

Ato formulohen në mënyrë tipike me gjalpë perimesh, domethënë vajra vegjetale që janë të ngurtë, si gjalpi i kakaos, gjalpi i sheas, gjalpi i mangos, etj…

Gjalpet e trupit ruajnë të gjitha vetitë e dobishme të vajrave vegjetale që përmbahen në to.

Ato përhapen lehtë në lëkurë dhe absorbohen shpejt pa e lënë lëkurën të ngjitet ose të yndyroset.

Gjalpi hidratues i trupit nga Ecolab është formuluar me gjalpë organik të kakaos, vaj makadamia, vaj kumquat dhe ekstrakt zambak uji.

Gjalpi organik i kakaos siguron ushqim dhe hidratim të shkëlqyeshëm.

E bën lëkurën të butë dhe të mëndafshtë, parandalon lëkurën e thatë dhe të lyer, dhe e bën lëkurën të duket e shëndetshme dhe rrezatuese.

Vaji Macadamia ka një efekt rinovues në lëkurë.

Parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës, rrit elasticitetin e lëkurës dhe përshpejton rigjenerimin e saj.

Përveç kësaj, vaji i Macadamia është një hidratues i mirë natyral.

Vaji Kumquat i siguron lëkurës vitamina dhe stimulon metabolizmin e qelizave të lëkurës.

Ekstrakti i Lotusit ka një efekt hidratues dhe zbutës.

Përbërësit e tjerë natyrorë në përbërjen e tyre përfshijnë hidrolatinën e xhenxhefilit, vajin e bajames, vajin e lulediellit dhe vajin e farës së pjeshkës.

SASIA: 150ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të gjalpit, duke e masazhuar lëkurën tuaj deri sa të përthithet plotësisht.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “Parabene dhe Silikone”.

PËRBËRSIT

INCI: Aqua, Zingiber officinale leaf floral water Organic Theobroma Cacao Seed Butter, Macadamia oil, Capryc / carric triglycerides, Organic Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Nelumbo Nucifera extract, Fortunella Oil, Glycerin, Glyceryl monostearate, Glyceryl Oil Persica Oil, Acrylates / Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Perfume, Benzoic Acid, Sorbic acid, Dehydroacetric Acid, Benzyl alcohol, Iron oxides 77492.

SKU: 84633885 Category: Tags: ,

SHOPPING CART

close