, , , ,

Figuactiv Shakes Shije Luleshtrydhe-Banane 450.00g

(2 customer reviews)
LR

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

Krahasoni

7,700 Lekë

Figuactiv Shakes Shije Luleshtrydhe-Banane 450.00g

siegel_10.jpg

Pershkrim:

Ju doni të heqni qafe disa kilogramë? Me Shejkun Figu Active është e lehtë të mbani nën kontroll peshën tuaj. Veçanërisht dashamirësit e frutave marrin këtu shijen e bananes me luleshtrydhe!
Shejku me fruta të shijshme është i shpejtë dhe thjesht përzijeni e zëvendëson një vakt të plotë. Një racion i jep trupit të gjitha lëndët ushqyesve më të rëndësishme, siç janë vitaminat, mineralet, gjurmët e elementëve dhe aminoacidet. Ashtu si një vakt “normal”, por me shumë më pak kalori. Gatimi, përllogaritja e kalorive dhe plani i ndërlikuar i dietave eliminohen.
Humbja e peshës:
Zëvendësimi i dy prej vakteve kryesore të përditshme si pjesë e një regjimi ushqimor me pak kalori përmes Shejkut Figu Active Shije Luleshtrydhe Banane kontribuon në humbjen e peshës. Në mënyrë që të arrihet efekti i deklaruar, duhet të zëvendësohen dy vakte kryesore çdo ditë. Falë përbërjes së rakoduar shkencore të lëndëve ushqyese kryesore Figu Active është një zëvendësues i dobishëm i vakteve edhe për një periudhë më të gjatë kohore.

Perberesit:

Izolat proteine soje, niseshte misri, krunde soje, emulgator (lecitinë (përmban sojë)), koncentrat proteinash hirre me laktozë të reduktuar, aromë, lëndë trashëse (mielli nga farat guar), copëza bananesh (1,3 %), pluhur nga lëngu i panxharit të kuq, trifosfat kalçiumi, lëndë acidifikuese (acid nga limoni), maltodekstrinë, difosfat kaliumi, DL-alfa-tokoferol acetat, ëmbëlsues

(cyclamat natriumi, sukralozë, zaharinë-natrium), kripë gatimi, hidroksid magnezi, difosfat hekuri, yndyrë bimore (vaj palme), lëndë ngjyruese (riboflavinë, beta – karoten), L-acid askorbik, nicotinamide, lëndë antioksiduese (alfa – tokoferol), oksid zinku, kalçium-D-pantothenat, sulfat mangani, karbonat bakri, pyridoksinë hydrochlorid, mononitrat tiaminë, riboflavinë, retinyl acetat, acid monoglutaminik pteroyl, jodid natriumi, selen natriumi, lëndë ndarëse (dioksid silici), D-biotinë, cholecalciferol, cyanocob alaminë.
Nuk përjashtohet prania e proteinave të vezëve të pulës.

PËR 100 G PLUHUR PËR RACION (=1 VAKT)²
Vlera kalorike fiziologjike (KJ / kcal) 1637 kJ / 391 kcal 952 kJ / 228 kcal
Yndyrna 13 g 7,7 g
– nga të cilat acide yndyrore të ngopura 2,9 g 3,1 g
– nga të cilat acide yndyrore të pangopura 1,2 g 1,4 g
– nga të cilat acide yndyrore të mbingopura 7,8 g 2,3 g
Karbohidrate 22 g 18 g
– nga të cilat Sheqer 2,1 g 13 g
Fibra 11 g 3,1 g
Proteina 41 g 20 g
Kripë 1,7 g 0,7 g

Sasia referencë për konsumin ditor (NRV)
Për racion (= një vakt): 28 g + 250 ml qumësht me përmbajtje të ulët yndyre (1,5 %), pa laktozë.
≤ 1 g / 100 ml vakt
Përmban sheqer vetë nga natyra

Energjia mesatare për 100 ml e përgatitur për konsum me qumësht me përmbajtje të ulët yndyre (1,5 %), pa laktozë: 344 kJ (82 kcal)

Aplikimi:

Rekomandimi për konsumimin: Përzijeni 3 lugë gjelle (28 g pluhur) me 250 ml qumësht me pak yndyrë, pa laktozë (1,5 % yndyrë). Përdorni për këtë një gotë të paktën 300 ml. Ne ju rekomandojmë përgatitjen në një Shejkër LR. Pasi ta keni rrahur shkurt përzijeni përsëri dhe konsumojeni si zëvendësues të mëngjesi, drekës apo darkës tuaj. Pasi ta keni përgatitur duhet ta konsumoni menjëherë.

Based on 2 reviews

5.0 overall
2
0
0
0
0

Add a review

 1. Margot (verified owner)

  Super

  Margot

 2. Lorelei (verified owner)

  Very fast delivery

  Lorelei

SHOPPING CART

close