Krem Organik Zbutes Per Duart Me Ullinj

1,540 Lekë

Krem Organik Zbutes Per Duart Me Ullinj G-C

PËRSHKRIMI

Krem Organik duarësh me ekstrakt Ulliri nga ECOLATIER me përbërës ushqyes natyralë hidraton dhe rigjeneron në mënyrë perfekte lëkurën.

Mbron nga efektet e faktorëve negativë: dielli, era, temperaturat e larta dhe të ulëta.

Normalizon nivelin e lagështisë në qelizat e lëkurës, ushqen dhe zbut lëkurën e duarve dhe kutikulave.

Përbërësit Organikë: Vaji i Ullirit Organik është një produkt premium ka një përbërje të ekuilibruar, përmban minerale, vitamina dhe acide yndyrore të ngopura, të cilat janë të shkëlqyera në luftën kundër plakjes.

Ekstraktet e vajit të ullirit ushqejnë lëkurën me lëndë ushqyese në një formë të disponueshme. Mbrojnë tonin dhe rininë e lëkurës së fytyrës, duarve dhe trupit.

Përbërësit aktivë: Vaji i arrës Kukui absorbohet shpejt, parandalon humbjen e lagështirës, e bën lëkurën të lëmuar dhe të mëndafshtë, përmirëson tonin dhe parandalon strijat.

Mbron nga brishtësia dhe delaminimi i thonjve.

Panthenoli qetëson dhe riparon shpejt lëkurën shumë të thatë.

Ka një efekt rigjenerues, hidratues dhe zbutës, parandalon dëmtimin e lëkurës nga dielli aktiv dhe ngricat.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e duarëve derisa të absorbohet plotësisht.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Olea Europaea (Olive) Leaf Extract Vegetable Glycerin (Vegetable), Cetearyl Alcohol, Organic Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (Organic Olive Oil), Glyceryl Stearate Citrate, Aleurites Moluccana Seed Oil (Kukui Nut Oil), Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Panthenol (Panthenol) , Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Hexyl Cinnamal, Linalool

SKU: 14955848 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close