Kitare akustike Yamaha – FGX800C-BL

 

  • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
  • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
  • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
  • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
  • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

38,000 Lekë

Kitare akustike Yamaha – FGX800C-BL

PERSHKRIMI:

Kitarë akustike / elektrike me 6 tela.
Trup tradicional perëndimor (dreadnought) me prerje.
Me Sitka Spruce Top, Nato Back and Sides, Nato Neck, Rosewood Fingerboard dhe Yamaha Electronics: marrja e SYSTEM66 + SRT. 
Ngjyra: E zezë

Gjatësia e shkallës 650 mm (25 9/16 ") 
Gjatësia e trupit 505 mm (19 7/8 ") 
Gjatësia totale 1038 mm (40 7/8 ")
Gjerësia e trupit 412 mm (16 1/4 ") 
Thellësia e trupit 100-118 mm (3 15/16 "- 4 5/8") 
Gjerësia e arrës 43 mm (1 11/16 ") 
Hapësira e vargut * 11.0 mm 
Bredh i ngurtë material i lartë 
Materiali i pasem Nato / Okume 
Materiali Anësor Nato / Okume 
Materiali i qafës Nato 
Materiali i duarve të gishtave Palisandër 
Radiusi i gishtave R400 mm (23 5/8 ") 
Elektronikë SYSTEM66 + SRT Pickup
Kontrollon vëllimin e volumit / 3-bandë EQ / sintonizues / mes-mesatar i FQ

SHOPPING CART

close