, , , ,

Figuactive Supa Domate-Mediterranée 500.00g

(2 customer reviews)
LR

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

Krahasoni

7,700 Lekë

Figuactive Supa Domate-Mediterranée 500.00g

siegel_10.jpg

Pershkrim:

Figuactiv Supa Domate-Mediterranée –e mirë si domatja!
Në mbrëmje keni nevojë për diçka të ngrohtë në stomak dhe një vakt i vogël, si një sallatë, nuk mjafton? Nuk është problem, me Figu Active ju nuk duhet të hiqni dorë nga një vakt i nxehtë, por vetëm nga teprica e kalorive. Supat e shijshme Figu Active do t’ju ngopin plotësisht, do t’iu furnizojnë me gjithçka që ju nevojitet dhe zëvendësojnë lehtësisht një vakt të plotë.
Figuactiv Supa Domate-Mediterranée ofron një zëvendësues me domate për një vakt “normal” dhe ju furnizon me të gjitha lëndët ushqyesve thelbësorë. Përziejeni supën me perime të freskëta, me pak kalori, të tilla si domate ose presh dhe krijoni supën tuaj të preferuar!

Perberesit:

Pluhur domatesh (22 %), hidrosilat kolagjeni, niseshte, erëza të thata prej soje dhe misri, yndyrë bimore (vaj palme), emulsifikues (përmban soja), petëza domatesh (4,0 %), qepë të thata, aromë (përmban selino), kripë gatimi (1,3 %), majdanoz i thatë (1,3 %), shurup glukoze, fosfat tri kalçium, maltodekstrinë, pluhur nga lëngu i panxharit të kuq, hidroksid magnezi, lëndë ndarëse (dioksid silici), L-metioninë, proteinë qumështi, L-histidinë, L-Triptofan, L-acid askorbik, difosfat hekuri, nicotinamide, riboflavinë, DL-alpha-tocopherol, oksid zinku, ëmbëlsues (natrium zahrinë), glukonat bakri, pantothenat – D calcium, sulfat mangani, pyridoxinhydrochlorid, mononitrat tiamine, Retinylacetat, acid pteroylmonoglutaminat, jodid natriumi, selenit natriumi, D-biotinë, cholecalciferol, cyanocobalamin, lëndë antioksdiuese (L-acid askoribik).

Nuk përjashtohet prania e proteinave të vezëve të pulës.

PËR 100 G PLUHUR PËR RACION (= 1 VAKT)²
Vlera kalorike fiziologjike (KJ / kcal) 1537 kJ / 366 kcal 873 kJ/ 208 kcal
Yndyrna 11 g 6,4 g
– nga të cilat acide yndyrore të ngopura 4,5 g 2,5 g
– nga të cilat acide yndyrore të pangopura 3,3 g 1,9 g
– nga të cilat acide yndyrore të mbingopura 3,5 g 2,0 g
Karbohidrate 36 g 20 g
– nga të cilat Sheqer 15 g 9,0 g
Fibra 5,3 g 3,0 g
Proteina 28 g 16 g
Kripë 7,8 g 4,4 g

Perdorimi:

Doza e rekomanduar: përzieni 4 lugë gjelle të mbushura plot (57 g) me një rrahëse vezësh me 300 ml ujë të nxehtë. Për këtë merrni një enë të madhe mjaftueshëm; një tas prej 300 ml është shumë i vogël për këtë. Pasi ta rrihni pak përzijeni përsëri dhe konsumojeni si zëvendësues të drekës ose darkës tuaj.
Ju lutemi kujdesuni patjetër që në kuadër të një regjimi ushqimor me pak kalori, ju të konsumoni mjaftueshëm lëngje. Në një ditë janë të domosdoshme 2-3 litra lëngje pa kalori, më e mira do të ishte ujë mineral ose çaj. Produkti e përmbush qëllimin e synuar vetëm në kuadrin e një regjimi ushqimor me pak kalori. Kujdesuni për një regjim ushqimor të balancuar.

Based on 2 reviews

5.0 overall
2
0
0
0
0

Add a review

 1. Avianna (verified owner)

  Very fast delivery

  Avianna

 2. Fanesa (verified owner)

  The product is firmly packed

  Fanesa

SHOPPING CART

close