Xhel Per Pastrimin E Fytyres Sambuca Organike

1,722 Lekë

Xhel Per Pastrimin E Fytyres Sambuca Organike G-C

PËRSHKRIMI

Xhel organik për fytyrën Sambuca nga ECOLATIER pastron në mënyrë efektive, heq dhjamin e tepërt nga lëkura problematike e yndyrshme dhe ngushton poret.

Nuk e than lëkurën dhe e ruan ekuilibrin e saj natyror.

Përbërësit aktiv sigurojnë një efekt mattifikues dhe një lëkurë të shëndetshme.

Përbërësit Organikë: Ekstrakti organik i Sambukës përmban fitokomponentë unikë që qetësojnë në mënyrë efektive lëkurën dhe eliminojnë fryrjet.

Sambuca është një antioksidant natyral që i jepë oksigjen qelizave dhe mbron nga radikalet e lira.

Trajtimi i fytyrës me ekstraktin e Sambukës ka për qëllim rritjen e tonit të lëkurës dhe lehtësimin e inflamacionit.

Qymyri i bambusë ka veti të shkëlqyera pastruese dhe baktericid, rregullon hidro-ekuilibrin dhe e bën lëkurën më të freskët.

Ekstrakti i ftoit ndihmon në ngushtimin e poreve dhe normalizon prodhimin e yndyrës së tepërt, ka një efekt matifikues, zbut lëkurën dhe rikthen elasticitetin e saj.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni xhelin në lëkurën e lagur të fytyrës duke masazhuar lehtë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Organic Sambucus Nigra Flower Extract (Organic Elderberry Extract), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Coco-Sulfate, Vegetable Glycerin (Vegetable), Cydonia Oblonga Leaf Extract (Quince Extract), Sodium Chloride, Charcoal Powder (Bamboo Charcoal), Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

SKU: 67429824 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close