Xhel Per Eleminimin E Qeskave Poshte Syve Me Aloe Vera

Krahasoni

3,220 Lekë

Xhel Per Eleminimin E Qeskave Poshte Syve Me Aloe Vera G-C

PËRSHKRIMI

Xhel organik me Aloe Vera për eleminimin e qeskave poshtë syve nga ECOLATIER.

Xheli ka një strukturë të lehtë, absorbohet shpejt, eleminon gjurmët e lodhjes, zbut lëkurën rreth syve. Hidraton thellë dhe rikthen ekuilibrin hidro-lipid të lëkurës.

Përbërësit organikë: Lëngu i aloe verës organike përmban vitamina, aminoacide, minerale, polisaharide, fitoncide, ka një biodisponibilitet të lartë dhe është një stimulues natyral i rigjenerimit të qelizave dhe indeve, siguron hidratim të thellë, qetëson lëkurën.

Përbërësit aktivë: Allantoin hidraton thellësisht dhe zbut lëkurën rreth syve, rikthen elasticitetin e saj.

Mukina e kërmillit hidraton në mënyrë të përsosur, stimulon sintezën e kolagjenit dhe elastinës, rrit dendësinë e dermisit.

Duke qenë një antioksidant natyral, ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe zbut linjat e shprehisë rreth syve.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 30ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni xhelin nën lëkurën poshtë syve derisa të përthithet plotësisht, nuk kërkon shpëlarje.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion: Organic Aloe Barbadensis Leaf Juice (Organic Aloe Vera Extract), Vegetable Glycerin (Plant Based), Propanediol, Snail Secretion Filtrate (Snail Mucin), Polyglyceryl-4 Laurate / Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate / Caprate, All (vitamin E), Carbomer, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin.

SKU: 66138428 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close