Xhel Per Eksofilimin E Fytyres Me Kaktus Organik

1,722 Lekë

Xhel Per Eksofilimin E Fytyres Me Kaktus Organik G-C

PËRSHKRIMI

Exfoliant për fytyrën me Kaktus Organik nga ECOLATIER i cili kombinon pastrim efektiv dhe të butë të lëkurës me kujdes të shtuar lifting.

Grimcat të kaktusit me gjemba largojnë butësisht qelizat e vdekura dhe papastërtitë, siguron mikromasazh, aktivizon qarkullimin e gjakut dhe frymëmarrjen qelizore të lëkurës.

Përdorimi i xhelit eksfoliant ndihmon në rinovimin e qelizave, ngushton poret duke e bërë lëkurën më të lëmuar, më të pastër dhe më rrezatuese.

Përbërësit organikë: Ekstrakti organik i kaktusit në një përqendrim të lartë përmban antioksidantë, flavonoide, karoten dhe vitaminë C, rikthen ekuilibrin natyror të lëkurës, e hidraton atë intensivisht dhe përmirëson elasticitetin.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të xhelit në lëkurën e lagur, duke shmangur zonën e syve, masazhoni butësisht përgjatë vijave të shprehisë, lëreni për disa minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Rekomandohet të përdoret 2 herë në javë.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Cereus Grandiflorus (Cactus) Flower Extract (Organic Cactus Flower Extract), Barbary Fig (Opuntia Ficus-Indica) Powder (Opuntia Powder), Sorbitol, Microcitrus Australasica Fruit Extract (Caviar Lime Extract), Polyglyceryl-4 Laurate / Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate / Caprate, Tocopherol (vitamin E), Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin.

SKU: 23811863 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close