Xhel Pastrues Dhe Zbutes Per Fytyren Me Kaktus Organik

1,722 Lekë

Xhel Pastrues Dhe Zbutes Per Fytyren Me Kaktus Organik G-C

PËRSHKRIMI

Xhel fytyre me Kaktus Organik nga ECOLATIER i cili pastron dhe tonifikon lëkurën në mënyrë aktive, hidraton në mënyrë aktive, rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës duke i dhënë një ndjenjë pastërtie dhe freskie lëkurës, gjithashtu përgatit lëkurën për kujdes të mëtejshëm.

Përbërësit Organikë: Ekstrakti organik i kaktusit në një përqendrim të lartë përmban antioksidantë, flavonoide, karotinë dhe vitaminë C, rikthen ekuilibrin natyror të lëkurës, e hidraton atë intensivisht, përmirëson elasticitetin.

Lufton plakjen e parakohshme.

Përbërësit Aktivë: Ekstrakti i limonit përmban acide AHA, duke i siguruar eksfolim delikat lëkurës, barazon ngjyrën, duke e bërë lëkurën më të lëmuar dhe më shkëlqyese.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni xhelin në lëkurën e lagur të fytyrës duke masazhuar lehtë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Organic Cereus Grandiflorus (Cactus) Flower Extract (Organic Cactus Extract), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Coco-Sulfate, Vegetable Glycerin (Vegetable), Microcitrus Australasica Fruit Extract (Australian Caviar Lime Extract), Sodium Chloriumpropylide, Guar Hydro Chloride, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract (Turmeric Extract), Acacia Senegal Gum, Maltodextrin, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

SHOPPING CART

close