Xhel Intim Femrash Per Lekure Teper Delikate Me Ekstrakt Te Lotusit

Krahasoni

2,380 Lekë

Xhel Intim Femrash Per Lekure Teper Delikate Me Ekstrakt Te Lotusit G-C

PËRSHKRIMI

Xheli i higjenës intime rekomandohet për faktorë stresues: ciklin menstrual, shtatzëninë, pishinën, udhëtimet e gjata.

Niveli i Pehashit/pH 4.7% promovon rritjen e laktobacileve, dhe jo vetëm që rikthen mikroflorën natyrore të zonës intime, por gjithashtu të ndihmon kur jeni nën faktorët e stresit.

Projektuar posaçërisht për të zbutur lëkurën dhe për të eleminuar acarimin tek gratë që shpesh përjetojnë siklet në zonën intime.

Xheli pastron në mënyrë delikate lëkurën dhe lë një ndjenjë butësie, rehatie dhe freskie.

Lëngu i Aloe Veras ndihmon në mbajtjen e lagështirës në lëkurë, e ushqen, e zbut dhe lehtëson thatësinë. Ekstrakti i Mallow zvogëlon inflamacionin dhe zbut lëkurën, ka efektin më të theksuar qetësues dhe ndihmon në formimin e një pengese mbrojtëse në sipërfaqen e lëkurës.

Ekstrakti organik i zambakut ka një efekt biostimulues, aktivizon proceset në nivelin qelizor.

Acidi laktik ruan nivelin natyror të Pehashit/pH.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 250ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të xhelit në zonat intime të trupit, masazhojeni përreth 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice (Aloe Vera), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Vegetable Glycerin (vegetable), Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Malva Flower Sylvest (Malva Extract) Mallow), Organic Nelumbo Nucifera (Lotus) Flower Extract (Organic Lotus Extract), Rose Centifolia (Cabbage Rose) Flower Extract (Capital Rose Extract), Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Perfume

SKU: 46347441 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close