Xhel Fytyre Kunder Pikave Te Zeza Dhe Akneve

1,876 Lekë

Xhel Fytyre Kunder Pikave Te Zeza Dhe Akneve G-C

PËRSHKRIMI

Eliminoni papërsosmëritë e lëkurës me xhel për fytyrën ANTI-ACNE nga CAFÉMIMI!

Xheli rekomandohet për lëkurën problematike të prirur ndaj inflamacionit dhe akneve.

Lëngu i aloe veras dhe ekstrakti i çajit jeshil kanë një efekt qetësues dhe zvogëlojnë skuqjen.

Acidi salicilik ka një efekt tharjeje, parandalon shfaqjen e akneve deri në rrënjë dhe ka një efekt antibakterial. Kompleksi i vitaminave ka një efekt tonik dhe rigjeneron lëkurën.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 15ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni xhelin në zonat problematike të lëkurës së fytyrës, lëreni derisa të absorbohet plotësisht.

I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Ndërprisni përdorimin nëse ndodh acarim.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice (Aloe Vera juice), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract (Green Tea Leaf Extract), Vegetable Glycerin (Vegetable), Propanediol, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, PEG- 60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Polysorbate-20, Salicylic Acid (Salicylic Acid), Allantoin, Vitamin Asin3 Phosphate (Vitamin C), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Pyridoxine HCl (Vitamin B6), Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, Perfume

SKU: 19344175 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close