Xhel Dushi Organik Ushqyes Dhe Forcues Me Avokado

1,876 Lekë

Xhel Dushi Organik Ushqyes Dhe Forcues Me Avokado G-C

PËRSHKRIMI

Xhel dushi Organik me Avokado nga ECOLATIER falë përbërësve aktivë, pastron dhe tonifikon në mënyrë delikate lëkurën, e ngop atë me lagështi dhe lëndë ushqyese.

Si rezultat i përdorimit të rregullt të xhelit, lëkura bëhet më elastike, dhe e hidratuar.

Përbërësit organik: Vaji organik i avokados me presion të ftohtë është i pasur me acide yndyrore, vitamina dhe minerale, rikthen funksionet e barrierës epidermale, imunitetin e lëkurës dhe e zbut atë.

Vaji ka një fuqi të lartë depërtuese.

Një kombinim i ekuilibruar i vitaminave B, D, E, F në përbërje ka një efekt të dobishëm në lëkurë, eliminon në mënyrë efektive problemet e rritjes së thatësisë dhe copëzimit, rikthen ekuilibrin natyror hidro-lipidik.

Përbërësit aktiv: Ekstrakti i mentes ka një efekt anti-inflamator, tonifikon lëkurën, jep një ndjenjë rehatie dhe freskie.

Vitamina E ushqen, përmirëson elasticitetin e lëkurës, e bën atë më elastike.

SASIA: 350ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni sasinë e kërkuar të xhelit në lëkurën e lagur, masazhojeni përreth 5 minuta dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract (Organic Avocado Extract), Mentha Piperita (Peppermint) Extract (Peppermint Extract), Vegetable Glycerin (Vegetable Source), Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Organic Persea Gratissima (Avocado) Oil (organic Avocado oil), Tocopheryl Acetate (vitamin E), Sodium Chloride, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene.

SKU: 27117247 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close