Vaj Per Trajtim Dhe Shkelqim Ekstrem Te Flokeve Me Marula Organike

3,906 Lekë

Vaj Per Trajtim Dhe Shkelqim Ekstrem Te Flokeve Me Marula Organike G-C

PËRSHKRIMI

Vaji i flokëve nga ECOLATIER, falë vajit të Marula dhe përbërësve aktivë në përbërje, ushqen në mënyrë efektive flokët, i forcon ato në rrënjë dhe i mbron nga dëmtimet.

Dendëson strukturën, zbut kutikulat, parandalon ndarjen dhe këputjen, i bën kaçurrelat elastike, me shkëlqim dhe nuk i rëndon flokët.

PËRBËRËSIT ORGANIKË: Vaji Organik i Marulas ka përmbajtje të lartë të acideve yndyrore dhe elementëve ushqyes të cilat sigurojnë një nivel të thellë të hidratimit të flokëve dhe skalpit të kokës.

Falë vitaminave C dhe E, vaji i marulas shfaq aktivitet antioksidues dhe mbron nga shfaqja e parakohshme të thinjave.

Vaji i Marulas ka një efekt të dobishëm në flokë, veçanërisht për flokët e thatë dhe të dëmtuar, i cili i ushqen dhe i zbut ato.

Rikthen vitalitetin dhe shkëlqimin e flokëve.

PËRBËRËSIT AKTIVË: Vaji i bajames së depërton thellë në strukturën e flokëve, duke i rikthyer në jetë nga rrënjët deri në skajet e tyre.

Mban lagështi dhe i jep shkëlqim dhe butësi të gjallë flokëve.

Vitamina E ushqen folikulat e flokëve, forcon flokët, i jep elasticitet dhe shkëlqim.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 200ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Për shërim të thellë, përhapeni vajin mbi rrënjët e flokëve dhe në të gjithë gjatësinë dhe mbështilleni flokun me një peshqir. Lëreni të veprojë përreth 2-3 orë ose gjatë natës dhe lajini flokët tërësisht me shampo. Për të riparuar majat e ndara, aplikoni disa pika në pëllëmbën e dorës, pastaj shpërndajeni në skajet e flokëve pa i shpëlarë. Përsëriteni sipas nevojës. Për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil (Almond Oil), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Sunflower Oil), Arctium Lappa Root (Burdock) Oil (Burdock Oil), Organic Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil (Organic Marula Oil) , Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum, Limonene, Linalool

SHOPPING CART

close