Vaj Per Forcimin Dhe Rritjen E Flokeve

3,374 Lekë

Vaj Per Forcimin Dhe Rritjen E Flokeve G-C

PËRSHKRIMI

 Vitamina E e përfshirë në përbërje të vajit forcon në mënyrë të përkryer flokët dhe ndihmon në rritjen e tyre, si dhe shëron lëkurën e kokës.

 Kolagjeni përmirëson cilësinë e flokëve, rrit elasticitetin dhe i forcon rrënjën.

 Vaji organik i embrionit të grurit përmban vitamina dhe minerale, ka një efekt të dobishëm në lëkurë dhe flokë.

 Vaji i farave të lirit redukton ndjeshëm rënien e flokëve, forcon rrënjët, rigjallëron folikulat dhe normalizon ekuilibrin e yndyrës në lëkurën e kokës.

 Proteinat e mëndafshit ndihmojnë në ruajtjen e lagështisë, mbrojnë flokët nga tharja, i bëjnë flokët të butë, të lëmuar, jep shkëlqim dhe rikthen strukturën e tyre.

 Vaji organik i bajames forcon flokët, stimulon rritjen, ushqen, rrit elasticitetin dhe shkëlqimin.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 200ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni vajin në flokë të thatë, shpërndajeni nga skalpi deri në të gjithë gjatësinë e flokëve, lëreni të paktën 1 deri në 2 orë ose gjatë natës duke e mbështjellë me një peshqir dhe më pas shpëlajeni tërësisht me ujë të bollshëm.

PËRBËRSIT

Linseed Oil Caprylic / capric triglycerides, Organic Prunus Amygdalus Oil, Organic Triticum Vulgare Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Hydrolyzed Silk Protein (Hydrolyzed Silk Protein) Collagen)

SKU: 45358129 Category: Tags: ,

SHOPPING CART

close