Vaj Organik Rigjallerues Dhe Riparues I Thelle Flokesh Me Argan

3,556 Lekë

Vaj Organik Rigjallerues Dhe Riparues I Thelle Flokesh Me Argan G-C

PËRSHKRIMI

Vaji i flokëve nga ECOLATIER është formuluar posaçërisht për të rikthyer majat e flokëve të thatë, zbutur kutikulat dhe mbron kundër këputjes dhe dëmtimit.

Dendëson strukturën, parandalon ndarjen dhe brishtësinë, i bën kaçurrelat elastike dhe me shkëlqim.

Përbërësit Organikë: Vaji Organik i Arganit për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura, vitaminës E, rikthen intensivisht flokët e tharë dhe të dobësuar.

Ndihmon në rikthimin e forcës së tyre natyrore, zvogëlimin e brishtësisë dhe shtimin e shkëlqimit.

Hidraton në mënyrë perfekte lëkurën dhe për shkak të përmbajtjes së steroleve, ka veti anti-inflamatore, eliminon thatësinë, acarimin dhe përmirëson gjendjen e kokës.

Përbërësit aktivë: Vaji i bajames së lehtë, jo yndyror, ushqyes, depërton thellë në strukturën e flokëve, nga rrënjët deri në skajet.

Mban lagështi dhe i jep shkëlqim dhe butësi të gjallë flokëve.

Vitamina E ushqen folikulat e flokëve, forcon flokët, i jep elasticitet dhe shkëlqim.

SASIA: 200ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Për shërim të thellë, përhapeni vajin mbi rrënjët e flokëve dhe në të gjithë gjatësinë. Mbështilleni me një peshqir dhe lëreni të veprojë për 2 deri në 3 orë ose gjatë natës.

Lani flokët tërësisht me shampo.

Përsëriteni sipas nevojës.

Për të riparuar skajet e ndara, aplikoni disa pika në pëllëmbën e dorës, pastaj shpërndajeni në skajet e flokëve dhe mos i shpëlani.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil (Almond Oil), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Sunflower Oil), Arctium Lappa Root (Burdock) Oil (Burdock Oil), Organic Argania Spinosa Kernel Oil (Organic Argan Oil), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum

SHOPPING CART

close