Toner Freskues Dhe Zbutes Per Fytyren Me Kaktus Organik

1,722 Lekë

Toner Freskues Dhe Zbutes Per Fytyren Me Kaktus Organik G-C

PËRSHKRIMI

Toniku Organik i Kaktusit për Fytyrën nga ECOLATIER tonifikon në mënyrë perfekte lëkurën, mbush qelizat me lagështi, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

Eliminon ndjenjën e shtrëngimit, rikthen ekuilibrin natyror të lëkurës, ngushton poret dhe përgatit fytyrën për kujdes të mëtejshëm.

Përbërësit organikë: Ekstrakti organik i kaktusit përmban antioksidantë, flavonoide, karoten dhe vitaminë C, rikthen ekuilibrin natyror të lëkurës, e hidraton atë intensivisht dhe përmirëson elasticitetin.

Përbërësit aktivë: Ekstrakti i Maca Peruiane është i pasur me një kompleks vitaminash dhe aminoacidesh për lëkurën.

Tonifikon lëkurën dhe i jep asaj një pamje të freskët.

Ekstrakti i lime Australian përmban acide AHA dhe siguron eksfolim të butë të qelizave, barazon ngjyrën, duke e bërë lëkurën të lëmuar dhe më shkëlqyese.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 250ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni tonerin në një pëlhurë pambuku dhe fshijeni fytyrën derisa të eleminoni papastërtitë, nuk kërkon shpëlarje me ujë.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Cereus Grandiflorus (Cactus) Flower Extract (organic Cactus flower extract), Vegetable Glycerin (vegetable origin), Polyglyceryl-4 Laurate / Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate / Caprate, Lepidium Meyenii Extract (Peruvian Poppy Extract), Propanediol, Microcitrus Australasica Fruit Extract (Caviar Lime Extract), Tocopherol (Vitamin E), Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Parfum.

SHOPPING CART

close