Skrab-Gommage Freskues Dhe Pastrues Per Fytyren

2,226 Lekë

Skrab-Gommage Freskues Dhe Pastrues Per Fytyren G-C

PËRSHKRIMI

Skrab freskues-gommage nga CAFÉ MIMI e gjallëron lëkurën tuaj dhe eliminon qelizat e vdekura të lëkurës. Ekstrakti i mentes përmirëson ngjyrën e lëkurës, ngushton poret dhe rregullon gjëndrat dhjamore.

Grimcat e skrabit të bëra nga farat natyrore të kajsisë eksfolojnë butësisht lëkurën dhe nxisin rigjenerimin e saj. Provitamina B5 i jep elasticitet lëkurës, qetëson, lehtëson acarimin dhe inflamacionin dhe ruan tonin e saj. Lëkura bëhet e lëmuar, elastike dhe e shkëlqyeshme.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 150ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni skrabin në fytyrën e lagur, duke shmangur zonën rreth syve dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Rekomandohet të përdoret 1-2 herë në javë.

Mos e përdorni në lëkurë të dëmtuar ose të skuqur.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua, Mentha Piperita Extract (Peppermint Extract), Vegetable Glycerin (Vegetable Source), Caprylyl / Capryl Glucoside, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Betaine (from Sugar Beet), Sodium Hydroxide, Cellulose Acetate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil , Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Panthenol (Provitamin B5), Allantoin, Menthol, Menthyl Lactat

SHOPPING CART

close