Shampo Per Floket Me Ceramides

1,876 Lekë

Shampo Per Floket Me Ceramides G-C

PËRSHKRIMI

Seria PROFESIONALE është një kombinim i kujdesit dhe bukurisë absolute të flokëve, si dhe një qasje shkencore për krijimin e produkteve inovative të bazuara në përbërës natyralë.

Provoni shampon PROFESSIONALE nga CAFÉMIMI me ceramide për flokë të dobët dhe të thatë.

Shampoja pastron butësisht flokët dhe kokën, forcon dhe mbron strukturën e flokëve, e bën atë të lëmuar dhe të mëndafshtë.

Ceramidet e përfshira në përbërje ushqejnë intensivisht flokët, i restaurojnë ato nga brenda dhe e mbrojnë atë nga jashtë, rikthejnë forcën dhe bukurinë e tyre.

Lëngu i Aloe Veras, ekstrakti i lajthisë magjike dhe uji i luleve Jasmine tonifikon dhe freskon lëkurën e kokës, hidraton dhe i bën flokët të menaxhueshme.

Qumështi i bajames ruan lagështinë në flokë, stimulon prodhimin e kolagjenit, elastinës dhe i jep flokëve një shkëlqim natyral.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 300ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të shampos në flokë, masazhojeni përreth 5 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm, përsërisni nëse është e nevojshme.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Water (Jasmine flower water), Vegetable Glycerin (vegetable origin), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) extract (Aloe Vera extract), Hamamelis Virginiana (Whitch Hazel) extract (Witch hazel extract), Cocamidopropyl Betaine Sodium Coco-Sulfate, Prunus Amigdalus Dulcis (Sweet Almond) Protein (Almond Milk), Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Ceramide NG (Ceramide), Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium chloride (from Guar Gum), Beetroot (Sugar Chodium Extract) , PEG -7 Glyceryl Cocoate, PEG-60 Hydrogenated Castor oil, Perfume, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Linalool, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Salycylate, Acid

SHOPPING CART

close