Shampo Per Femije Qe Mos Te Lotoj

1,610 Lekë

Shampo Per Femije Qe Mos Te Lotoj G-C

PËRSHKRIMI

Shampoja për bebe nuk është vetëm një produkt higjienik, por edhe një justifikim i shkëlqyeshëm për të luajtur fëmija juaj me flluskat e shkumës së shampos.

Përbërësit natyralë dhe flluskat e ajrit e kënaqin fëmijën tuaj dhe e pastrojnë butësisht lëkurën delikate të tij.

 Ekstrakti organik i Kalendulës rrit funksionet mbrojtëse të lëkurës, ka veti shëruese të plagëve, antiseptike dhe është antibakteriale.

 Ekstrakti organik i Celandinës pastron dhe zbut lëkurën, dezinfekton, eleminon inflamacionin, skuqjen, lëkurën e thatë dhe ndihmon për të përballuar alergjitë e lëkurës.

 Ekstrakti organik i Kamomilit ka veti anti-inflamatore dhe antiseptike, lehtëson acarimin dhe skuqjen e lëkurës, hidraton dhe qetëson lëkurën e ndjeshme të foshnjës.

 Ekstraktet dhe vajrat e përfshirë në përbërje lehtësojnë acarimin, do të përmirësojnë gjendjen e përgjithshme të lëkurës dhe kanë një efekt antibakterial.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 250ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël shampoje në ujë të rrjedhshëm dhe i bëni një banjë fëmijës tuaj përreth 10 deri në 15 minuta.

PËRBËRSIT: Aqua, Organic Camellia Sinensis Leaf extract, Organic Calendula officinalis extract, Cocamidopropyl Betaine, Organic Chelidonium majus Extract, Maltooligosyl Glucoside / Hydrogenated Starch Hydrolysate, Organic Matricaria Organic Chamomile Extract), Panthenol, Perfume, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl alcohol

SHOPPING CART

close