Maske Fytyre Alginate Pastruese E Thelle

Krahasoni

1,932 Lekë

Maske Fytyre Alginate Pastruese E Thelle G-C

PËRSHKRIMI

Karakteristikat e veçanta shëruese dhe përshtatja e maskave alginate shpjegohen me faktin se ato janë bërë nga alga deti me ngjyrë kafe, e cila është një nga përbërësit natyralë me një cilësi më të lartë që përdoret në kozmetikë.

Maskat alginate parandalojnë plakjen e parakohshme dhe kanë efekt lifting të lëkurës së fytyrës, ngushtojnë poret e zgjeruara dhe përmirësojnë fytyrën tuaj.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 20g

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Para se ta aplikoni maskën alginate, lëkura duhet të pastrohet plotësisht. Pluhuri i maskës alginate duhet të hollohet me ujë të ftohë menjëherë para përdorimit në raport: 20 gr. pluhur, afersisht 2 lugë gjelle për 60ml ujë.

Konsistenca e maskës duhet të ngjajë me salcën e kosit të trashë.

Është e rëndësishme ta përzieni mire maskën alginate dhe ta vendosni shpejt në mënyrë që të mos ketë kohë të ngurtësohet.

Maska aplikohet në një shtresë të trashë, gjithashtu mund të aplikohet në sy, pasi të keni aplikuar një vaj yndyror ose krem në vetullat dhe qerpikët.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Diatomaceous Earth, Algin, Fraxinus Excelsior Bud Extract (Cryogenic Ash Kidney Extract), Organic Iris Florentina Root Extract (Oprahnueck NÉ KTPAKT Upuca), Calcium Sulfate, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Tetrasodium Pyrophosphate, Aqua, Propylene Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate (BUTAMUH C), CI 77007.

SHOPPING CART

close