fbpx

Lule Rhododendron v.10 h.25 334531

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

550 Lekë

Lule Rhododendron v.10 h.25 334531

PERSHKRIMI:

Rododendroni është një model tërheqës, i çelur në shumë peizazhe dhe është mjaft i ulët i mirëmbajtjes kur mbillet siç duhet. Rododendroni në rritje kërkon me sukses vendin e duhur të mbjelljes. Përgatitja e duhur e tokës është gjithashtu e nevojshme për shëndetin e kësaj bime të dashur me acid. Rododendroni në rritje është një detyrë e saktë, por me tokën dhe vendndodhjen e duhur, do të sigurojnë një performancë optimale. Ndryshe nga shumë bimë që lulëzojnë, rododendroni nuk e pëlqen diellin e plotë të mëngjesit në dimër dhe bën më mirë kur mbillet në hije të lëmuar në anën veriore të një ndërtese.

 • Emri shkencor : Rhododendron
 • Ambienti : I jashtëm
 • Temperatura : Pjeserisht diell
 • Ujitja : Mesatare
 • Terreni : Humus acid, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes acid , i lëngshem ose granular
SKU: 38862198 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close