Lule Pyracantha v.16 h.55 334509

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

600 Lekë

Lule Pyracantha v.16 h.55 334509

PERSHKRIMI:

Bima pyracantha është emri shkencor për bimët e zjarrit, është një bimë me gjelbërim të përhershëm që rritet lehtë dhe ofron interes sezonal. Ajo është një kaçubë i gjatë ose një pemë e vogël me gjatësi 2 deri në 5 m dhe pothuajse po aq të gjerë. Ekzistojnë një larmi kushtesh të përshtatshme për mbjelljen e bimës zjarrit. Ky kaçubë e gjithanshme dhe shumëngjyrëshe mund të përdoret në vazo, si një mbrojtje, ose thjesht si një shtesë e ndritshme sezonale në një kufi ose shtrat kopshti. Shijoni gjethet me shkëlqim gjatë vitit me lule të vogla të bardha që shfaqen në fillim të verës. Frutat e tyre zhvillohen si manaferra të kuq ose portokalli që vazhdojnë edhe gjatë dimrit.

 • Emri shkencor : Pyracantha
 • Ambienti : Të jashtëm
 • Temperatura : Nuk ka kerkesa
 • Ujitja : Toka pothuasje te thahet midis ujitjeve
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
Lule Pyracantha v.16 h.55 334509
Kategori: Etiketa: , , ,

SHOPPING CART

close