fbpx

Lule Kentia howea 331304

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

4,350 Lekë

Lule Kentia howea 331304

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për ti dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra cdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të celura, me ngjyra mahnitëse,të cilat do e zbukurojnë kopështin,ballkonin apo ambintin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e cdokujt.Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Përdorimi : Lule dhe bime
 • Emri shkencor : Kentia howea
 • Ambiente të brendshme/ të jashtme : Eshte bime e ambjenteve te brendeshme,preferon nje pozicion te hijezuar jo driten direkte te diellit
 • Ujitja : Ujitet bollshem,nga ujitja ne ujitje duhet qe siperfaqja e terrenit te jete e thate
 • Ushqyesit : Ushqehet cdo 2 jave gjate rritjes dhe ne dimer 1 here ne muaj me ushqyes universal.
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus dhe argjile.
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelbert me ngjyre te gjelbert.
SKU: 89175846 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close