fbpx

Lule Dipladenia v.17 h.50 331411

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

1,500 Lekë

Lule Dipladenia v.17 h.50 331411

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për ti dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra cdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të celura, me ngjyra mahnitëse,të cilat do e zbukurojnë kopështin,ballkonin apo ambintin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e cdokujt.Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Dipladenia
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te jashtme dhe te brendeshme.Ne vere vendoset jashte ne pozicion gjysem te h
 • Terreni : Ka nevoje per terren me torfe ose humus.
 • Ujitja : Gjate perudhes se veres ujitet bollshem ndersa gjate dimrit sasia e ujit reduktohet
 • Ushqyesit – NPK : Plerohet me ushqyes universale ose per bime te celura
 • Lulezimi : Eshte bime qe lulezon gjate gjithe vitit.Lulet kane nuanca te ndryshme roze,bardhe,lejla
 • Temperatura : Ne dimer duron temperaturen minimale 5 grade.
SKU: 24552435 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close