fbpx

Lule Dhalia v14 h40 330075

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

450 Lekë

Lule Dhalia v14 h40 330075

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze, ndryshe nga e përgjithshmja. Për ti dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra cdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të celura, me ngjyra mahnitëse,të cilat do e zbukurojnë kopështin,ballkonin apo ambintin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës”, për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e cdokujt.Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te jashtme,bime sezonale me cikel 1 vjecare.Perdoret per lulishte.
 • Temperatura : Ne dimer duron temperaturen minimale 7 grade.
 • Ujitja : Gjate periudhes se vere ujitet rregullisht ndersa gjate dimrit sasia e ujit reduktohet.
 • Terreni : Ka nevoje per terren me torfe ose humus.
 • Ushqyesit – NPK : Cdo 2-3 jave me ushqyes te lengshem universal ose per bime te gjelberta.
 • Vazimi : Nderrimi I vazos behet nga marsi ne prille ose ne shtatore-tetore.
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelber me nuance te verdhe
SKU: 15718638 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close