fbpx

Lule Cyclaminv14 31524 -M

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

Availability:

Out of stock

500 Lekë

Out of stock

Lule Cyclaminv14 31524

PERSHKRIMI:

Gjithçka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lulet. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet me shumë delikatese per shijen e çdokujt.

 • Perdorimi : Lule dhe bime
 • Emri shkencor : Cyclamin
 • Familja : Primulaceae
 • Ambiente të brendshme/ të jashtme : Eshte bime e ambjenteve te jashtme,gjithmone e gjelbert ne forme shkurre.
 • Ujitja : Gjate perudhes se veres ujitet bollshem ndersa gjate dimrit sasia e ujit reduktohet.
 • Ushqyesit : Perdoren ushqyes acidofil per bime nje here ne muaj rregullisht
 • Terreni : Perdoret humus per bimet acidofile ose terren me baze torfe dhe dherishte.
 • Vazimi : Behet nje here ne vit, ne stinen e pranveres
 • Lulezimi : Lulezimi fillon nga marsi deri ne gusht,lulet jane me ngjyra te ndryshme.
 • Krasitje : Nuk ka nevoje
SKU: 32829557 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close