Lule Cineraria v14 39278

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

450 Lekë

Lule Cineraria v14 39278

PERSHKRIMI:

Gjithçka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lulet. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet me shumë delikatesë për shijen e çdokujt.

 • Perdorimi : Lule dhe bime
 • Emri shkencor : Cineraria
 • Familja : Asteraceae
 • Ekspozimi : Eshte bime e ambjenteve te brendeshme,preferon nje pozicion te hijezuar jo driten direkte te diellit
 • Ushqyesit : Ushqehet  cdo 2 jave gjate rritjes dhe ne dimer 1 here ne muaj  me ushqyes universal
 • Vazimi : Bima nderrohe ne pranvere nqs rrenjet jane te shternguara.
 • Temperatura : Per nje zhvillim te mire te mire te bimes I nevoitet nje temperature 18 deri 21 grade
 • Ujitja : Ujitet bollshem,nga ujitja ne ujitje duhet qe siperfaqja e terrenit te jete e thate
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelbert .
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus  dhe argjile.
Lule Cineraria v14 39278
Kategori: Etiketa: , , ,

SHOPPING CART

close