fbpx

Lule Aloe Vera v14 h50 330554

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

1,150 Lekë

Lule Aloe Vera v14 h50 330554

PERSHKRIMI:

Shumëllojshmëria e bimëve tek Pinoku ju mundëson që të krijoni një kopësht që shpreh dëshirën për të ekspozuar një florë të pazakontë, kurioze dhe ndryshe nga e përgjithshmja. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lule të çelura, me ngjyra mahnitëse, të cilat do e zbukurojnë kopështin, ballkonin apo ambientin tuaj. Lulet cilësohen si “gëzimi i pranverës” për shkak të bukurisë së tyre. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet më shumë delikatesë për shijen e çdokujt. Gjithcka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Emri shkencor : Aloe Vera
 • Familja : Asphodelaceae
 • Ekspozimi : Vetem per ambiente te brendshme. Eshte bime qe kerkon ndricim te mire, indirekt dhe gjysem ndricim.
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus.
 • Ujitja : Gjate perudhes se veres ujitet bollshem ndersa gjate dimrit  sasia e ujit reduktohet.
 • Ushqyesit – NPK : Plerohet me ushqyes universale ose per bime te gjelbra ne forme granule.
 • Vazimi : Duhet te behet nderrimi I vazos dhe dheut perkates nje here ne 2 vjet
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelber
SKU: 56614817 Category: Tags: , , , ,

SHOPPING CART

close