Krem Organik Sos-Rinovim Te Thelle Per Duart Dhe Kutikulat E Thonjeve Me Argan

1,540 Lekë

Krem Organik Sos-Rinovim Te Thelle Per Duart Dhe Kutikulat E Thonjeve Me Argan G-C

PËRSHKRIMI

Krem Organik duarësh me Argan SOS-Recovery i cili zbut intensivisht lëkurën e duarve, falë përbërësve aktivë në përbërje.

Parandalon lëkurën e thatë dhe çarjet e kutikulave të thonjëve.

Përbërësit Organikë: Vaji i Arganit për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura, vitaminës E, ajo hidraton dhe zbut në mënyrë të përsosur lëkurën dhe parandalon plakjen. Rivendos mbrojtjen e shtresës së sipërme të epidermën, ushqen thellësisht qelizat në nivelin e dermës. Për shkak të përmbajtjes së steroleve ka veti anti-inflamatore, eliminon thatësinë dhe acarimin.

Përbërësit aktivë: Gjalpi i kakaos hidraton intensivisht lëkurën, duke e lënë atë të butë të mëndafshtë. Ngadalëson ndjeshëm procesin e plakjes së lëkurës nga rrezet ultraviolet.

Vitamina E ushqen dhe mbron qelizat e lëkurës.

Forcon pllakën e thonjve, parandalon shkatërrimin e tyre.

SASIA: 100ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël kremi në lëkurën e duarëve derisa të absorbohet plotësisht.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract (almond extract); Vegetable Glycerin (Plant Based), Cetearyl Alcohol, Organic Argania Spinosa (Argan) Seed Oil (Organic Argan Oil), Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao Seed Butter (Cocoa Butter), Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Stearate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

SKU: 34726861 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close