Krem Matifikues Dhe Zbutes Fytyre Me Sambuca Organike

3,010 Lekë

Krem Matifikues Dhe Zbutes Fytyre Me Sambuca Organike G-C

PËRSHKRIMI

Kremi i fytyrës me Sambuca Organike nga ECOLATIER matifikon butësisht lëkurën, duke ruajtur hidro-ekuilibrin natyral dhe barazon tonin e saj.

Përbërësit Aktiv: Zvogëlojnë acarimin, hidratojnë lëkurën dhe e mbajnë atë të duket rinore.

Përbërësit Organikë: Ekstrakti organik i Sambukës përmban fitokomponentë unikë që qetësojnë në mënyrë efektive lëkurën dhe eliminojnë fryrjet.

Sambuca është një antioksidant natyral që oksigjenon qelizat dhe mbron nga radikalet e lira.

Trajtimi fytyrës me ekstraktin Sambucas ka për qëllim rritjen e tonit të lëkurës dhe lehtësimin e inflamacionit.

Ekstrakti i ftoit ndihmon në ngushtimin e poreve dhe normalizon prodhimin e yndyrës, ka një efekt matifikues, zbut lëkurën dhe rikthen elasticitetin e saj.

Gjalpi i Sheas ka veti të forta antioksiduese dhe rigjallëruese, ndihmon në ruajtjen e elasticitetit dhe shkëlqimit të lëkurës, përmirëson gjendjen dhe pamjen e saj.

Vitamina E ushqen dhe mbron qelizat e lëkurës, parandalon prishjen e kolagjenit dhe ngadalëson plakjen natyrale.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore, nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

SASIA: 50ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni kremin në fytyrën e pastruar, duke shmangur zonën e syve derisa të përthithet plotësisht.

Për përdorim të jashtëm.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Organic Sambucus Nigra Flower Extract (Organic Elderberry Extract), Myristyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Organic Elderberry Seed (Sambucus Nigra) Oil (Organic Elderberry Seed Oil), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Shea Butter), Vegetable Glycerin (Plant Based), Glyceryl Stearate Citrate, Tapioca Starch, Cydonia Oblonga Leaf Extract (Quince Extract), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Parfum, Sodium Polyacrylate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin.

SKU: 33699253 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close