Krem Fytyre Per Hidratim Intensiv Me Aloe Vera

Krahasoni

3,010 Lekë

Krem Fytyre Per Hidratim Intensiv Me Aloe Vera-G-C

PËRSHKRIMI

Krem fytyre Organike me Aloe Vera nga ECOLATIER ngop intensivisht lëkurën e thatë, të dehidratuar me lagështi, rikthen ekuilibrin hidro-lipidik dhe jep rehati për gjithë ditën.

Përbërësit organikë: Lëngu i Aloe Verës përmban vitamina, aminoacide, minerale, polisaharide, fitoncide, ka një biodisponibilitet të lartë dhe është një stimulues natyral i rigjenerimit të qelizave dhe indeve, siguron hidratim të thellë, qetëson lëkurën.

Përbërësit aktivë: Gjalpi i Sheas ushqen lëkurën, rinovon në mënyrë aktive, rrit elasticitetin e saj, rikthen në mënyrë efektive lidhjet e kolagjenit në lëkurë, duke e bërë atë më elastike dhe rinore.
Vitamina E ushqen dhe mbron qelizat e lëkurës, parandalon prishjen e kolagjenit dhe ngadalëson plakjen natyrale.

Produkti përmban 100% përbërës me origjinë bimore.

SASIA: 50ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Masazhoni kremin në fytyrën e pastruar, duke shmangur zonën e syve derisa të përthithet plotësisht, nuk kërkon shpëlarje.

I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of Organic Aloe Barbadensis Leaf Juice (Organic Aloe Vera Extract), Myristyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Vegetable Glycerin (Vegetable), Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (Shea Butter), Xilitylglucosol, Xhydroxitylrylitol Stearate Citrate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Sodium Polyacrylate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin.

 

SKU: 82885661 Category: Tags: ,

SHOPPING CART

close