Gardenia v.19 h.70 332269

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

1,300 Lekë

Gardenia v.19 h.70 332269

PERSHKRIMI:

Gardenias janë një prej bimeve më të njohura dhe më të dobishme të kopshtit. Aroma e tyre e butë, lulet me masa kremi nga pranvera në vjeshtë dhe gjethet e gjelbërta me shkëlqim bëjnë një kombinim shumë të dëshirueshëm për kopshte, gardhe ose dhe ne vazo. Me ardhjen e pranverës, temperaturat e ditës fillojnë të rriten, por ngrohja e tokës është e ngadaltë. Gardenias marrin kohë për të marrë lëndët ushqyese që i duhen për t’u kthyer në gjendjen e tyre të harlisur të gjelbër. Nga fundi i pranverës, megjithatë tokat e ngrohta, ditët me balsam dhe nivelet më të larta të lagështisë i shohin shumicën e gardenive që duken më mirë.

 • Emri shkencor : Gardenia
 • Ambienti : I jashtëm
 • Temperatura : Pjeserisht diell
 • Ujitja : Mesatare
 • Terreni : Humus i bimëve të jashtme, të drenazhuar mirë
 • Ushqyesit : Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
Gardenia v.19 h.70 332269
Kategori: Etiketa: , , ,

SHOPPING CART

close