fbpx

Ficus Ginseng (bonsai) v.40 h.110 31672

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

8,990 Lekë

Ficus Ginseng (bonsai) v.40 h.110 31672

PERSHKRIMI:

Gjithçka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike. Për t’i dhënë jetë dhe bukuri direkt nga natyra çdo ambienti nuk ka asgjë më të vyer se lulet. Një përzgjedhje totalisht profesionale dhe gamë e gjerë bimësh ofrohet me shumë delikatese per shijen e çdokujt.

 • Perdorimi : Lule dhe bime
 • Emri shkencor : Fikus microcarpa ginseng
 • Familja : Moraceae
 • Ambiente të brendshme/ të jashtme : Eshte bime e ambjeteve te jashtme I suporton driten dhe gjysem drite.
 • Ujitja : Ujitet mire ne vere por terreni duhet te jete I drenuar mire.
 • Ushqyesit : Perdoret ushqyes universal ne forme kokrrizash.
 • Terreni : Perdoret nje terren me baze dheu pjellor ose humus.
 • Vazimi : Bima nderrohet ne pranvere ose ne vjeshte.
 • Lulezimi : Bime halore gjithmone e gjelber
SKU: 19135997 Category: Tags: , , , ,

SHOPPING CART

close