Deodorant Ushqyes Dhe Perkujdesje Me Avokado Organike

Krahasoni

2,184 Lekë

Deodorant Ushqyes Dhe Perkujdesje Me Avokado Organike-G-C

PËRSHKRIMI

Deodorant me Avokado Organike nga ECOLATIER në bazë të përbërësve natyral kujdeset veçanërisht për lëkurën, ju mbron nga aromat e pakëndshme, jep një aromë të lehtë, siguron freski dhe rehati.

Nuk lë shenja në rroba.

Ilaç natyral dhe i sigurt.

Përbërësit organikë: Vaji organik i avokados është i pasur me acide yndyrore, vitamina dhe minerale, rikthen funksionet e barrierës epidermale dhe imunitetin e lëkurës, e zbut dhe e qetëson atë.

Përbërësit aktiv: Ekstrakti i avokados ka një aftësi të lartë depërtuese, ushqen lëkurën me vitamina, eliminon problemet e thatësisë dhe copëzimit të lëkurës.

Ricinoleati i zinkut neutralizon erën, ka një efekt baktericid dhe jep një ndjenjë freskie për një kohë të gjatë.

SASIA: 40ML

APLIKIMI

Mënyra e përdorimit: Aplikoni një sasi të vogël të deodorantit në lëkurë të pastër dhe të thatë. Produkti nuk kërkon shpëlarje.

Për përdorim të jashtëm.

Produkti nuk përmban “PARABENE, SILIKONE, MINERAL OIL, EDTA, MIT”.

PËRBËRSIT

Aqua with infusion of: Organic Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract (organic Avocado extract); Vegetable Glycerin (Plant Based), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Zinc Ricinoleate (Odor Neutralizer), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Bicarbonate, Isoamyl Laurate, Isoamyl Cocoate, Tapioca Starch Organic Cellulose, Parfum, Propanediol, Caprylyl Glycol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Hexyl Cinnamal

SKU: 32457492 Category: Tags: ,

SHOPPING CART

close