fbpx

Cactus strobloem 506 h11 31274

 

 • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
 • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
 • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
 • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
 • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

450 Lekë

Cactus strobloem 506 h11 31274

PERSHKRIMI:

Kultivohen lehtë, rriten mirë dhe nuk kërkojnë dritë apo kujdes të veçantë. Kaktusët, në veçanti të mëdhenjtë zvoglojnë koncentrimin e materieve organike dhe absorbojnë rrezatimet e dëmshme elektromagnetike. Gjithçka keni dashur të dini mbi një bimë ose lule ju ofrohet në skedën tonë teknike.

 • Perdorimi : Lule dhe bime
 • Emri shkencor : Puntiaceae
 • Familja : Cactaceae
 • Ambiente të brendshme/ të jashtme : Bime per ambiente te brendshme dhe te jashtme (vetem gjate pranveres dhe veres).
 • Ujitja : Eshte bime qe ka kerkesa minimale per lageshti dhe duron thatesiren. Do sasi te vogla uji
 • Ushqyesit : Perdoret ushqyes I lengshem unviersal, nje here ne muaj
 • Terreni : Keshillohet terren specifik me baze argjile dhe rere
 • Origjina e bimes : Chile, Peru, Bolivia, Argentina
 • Lulezimi : Gjithmone e gjelber
SKU: 44464782 Category: Tags: , , ,

SHOPPING CART

close