fbpx

Acid acetik i fortifikuar, Flortis, shishe 1000 ml 331731

 

  • Transporti falas brenda Tiranës (6-24 orë)
  • Transporti në të gjithë Shqipërinë 200 lekë (24-72 orë)
  • Transporti në Kosovë 7 Euro (3-5 ditë)
  • Pagesën mund ta kryeni në momentin e marrjes së porosisë
  • Pagesën gjithashtu mund ta kryeni nepermjete Bankes

Për cdo pyetje ju lutem na kontaktoni KLIKO KETU

1,290 Lekë

Acid acetik i fortifikuar, Flortis, shishe/1000 ml, per te eleminuar barerat e keqinj 331731

PERSHKRIMI:

Eshtë një fortifikim i marrë falë veprimit të baktereve të gjinisë Acetobacter i cili lejohet në bujqësi organike, në prani të ajrit, oksidon etanolin që gjendet në verë dhe në frut, duke e shndërruar atë në acid acetik. Përqindja e acidit acetik që buron ndryshon sipas llojit të fermentimit. Uthulla e përdorur në kuzhinë përmban zakonisht një vëllim 3-5% të acidit acetik, ndërsa ky produkt mund të ketë një përqindje 5 herë më të lartë. Falë aciditetit të tij, uthulla përdoret si fortifikues për të ulur pH e ujit kur kryeni trajtime me produkte organike, disa prej të cilave humbasin ose zvogëlojnë efektivitetin e tyre me një pH neutral ose alkalik. Kur është në kontakt me të gjitha llojet e bimëve të gjelbërta (p.sh. lule, barërat e këqija, etj), ai kryen një veprim kaustik, pasi ndryshon indet në thellësi deri në pikën e djegies së tyre (veprimi i barërave të këqija). Gati për përdorim: shkundni mirë përpara se të përdorni. Produkti duhet të përdoret siç është. Me 100 ml produkt mund të trajtohet një sipërfaqe 100 m2. E koncentruar: holloni një litër produkt në një litër ujë. Me 100 ml zgjidhje mund të trajtohet një sipërfaqe 100 m2

  • Lloji : Lëng i përqendruar
  • Paketimi : Shishe/1000 ml
SKU: 13454633 Category: Tags: , ,

SHOPPING CART

close