Celularë nën 10,000 Lekë ne shitje, celularë të lirë

Jo të gjithë kanë nevojë të shpenzojnë mbi 1 milion lekë për telefonin e tyre, veçanërisht ata me këste që kërkojnë të shkurtojnë shpenzimet kudo që është e mundur. Për fat të mirë, telefonat më të mirë nën 10 mijë lekë janë bërë shumë kohët e fundit, dhe kjo vlen veçanërisht për kategorinë e buxhetit. Më parë ishte një djerrinë e pajisjeve gati të papërdorshme, por tani ju mund të merrni një telefon të besueshëm nën 10 mijë lekë. Ne mendojmë se Nokia 2.2 është telefoni më i mirë në këtë rang çmimesh, por nëse kjo nuk ju pëlqen, ka shumë mundësi të tjera atje.

Të gjithë celularët e listuar, nga Alcatel 1 tepër i përballueshëm, deri te Samsung Galaxy A10 dhe Moto E6s elegant, të arritshëm, janë në dispozicion për t’u blerë në PinokuAl dhe ne do të vazhdojmë të azhurnojmë listën tonë gjatë vitit 2020 dhe më gjerë.

Sidoqoftë, mjaft folëm dhe vazhdojmë me listën tonë të telefonave inteligjentë më të mirë të disponueshëm me më pak se 10 mijë lekë – së bashku me smartphone-in më të lirë të disponueshëm që mund të gjejmë dhe disa aparate të tjerë që ia vlen të merren parasysh nëse mund ta shtoni buxhetin tuaj pak më tej.

Llojet e telefonave inteligjentë nën 100 mijë lekë

Nokia 2.2: Best Phone Under $100

Nokia 1.3: Best Alternative

Samsung Galaxy A01: Best Prepaid Option

Ulefone Note 7: Best Display

BLU Studio View: Best Design

Moto E6: Best on Verizon

Këta janë telefonat më të mirë Android nën 100 miijë lekë

Ekzistojnë shumë telefonë të vjetër të Android që mund të blini në këtë diapazon çmimi prej 10 mijë lekësh, por siç provohet në këtë artikull, ka edhe të shkëlqyer. Në përgjithësi, Nokia 2.2 qëndron si telefoni më i mirë i lirë Android që kemi gjetur nën atë prag prej 10 mijë lekësh.

Çdo telefon që bleni në këtë shtresë çmimi do të vijë me kompromise, por Nokia 2.2 i bën ato më të zgjuarat, kështu që përsëri të përfundoni me një përvojë Android plotësisht të kënaqshme. Ekrani duket mirë, performanca është mjaft e shpejtë për përdorim të përditshëm, ka një bateri me përmasa të përshtatshme dhe keni hapësirë ​​për ruajtje.

Ka të gjitha bazat që dëshironi nga një smartphone cilësor, por Nokia arrin t’i çojë gjërat një hap më tej në një mënyrë që kompanitë e tjera nuk i bëjnë. Të kesh një çip NFC për Google Pay, siç është edhe mbështetja softuerike e Nokia. Të qenit në gjendje të blini një telefon si ky dhe të mbështeteni akoma në azhurnimet në kohë është një ëndërr e vërtetë, dhe kjo është pikërisht ajo që merrni me Nokia 2.2. Nëse jeni të gatshëm të rrisni pak buxhetin tuaj, ne kemi mbledhur telefonat më të mirë Android mbi 10 mijë lekë.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

A është më e lirë të blini një telefon në internet apo në dyqan?

Përfundimi është se blerja në internet është zakonisht më e lirë se blerja në dyqan. Zakonisht me të njëjtën argument, nuk ka asgjë më të mirë sesa të jesh në gjendje të hysh në një dyqan dhe të trajtosh fizikisht çdo send që po mendon të blesh. Telefonat inteligjentë nuk ndryshojnë në këtë aspekt.

Cili është telefoni më i mirë dhe i lirë Android?

Telefonat me buxhetin më të mirë për Android

Zgjidhja jonë: Nokia 6.2. Hardware i shkëlqyer dhe azhurnime të shpejta.
Kandiduesi: Motorola Moto G Power. Një bateri e madhe dhe përshtatje me Verizon.
Zgjedhja e përmirësuar: Google Pixel 4a. Karakteristikat kryesore dhe çmimi i buxhetit.
Zgjedhja në varësi të buxhetit: Moto E (2020) Opsioni më i lirë i pranueshëm.

A është më mirë të blini një telefon direkt apo të paguani çdo muaj me këste?

Një ndryshim i madh midis financimit të telefonit tuaj dhe blerjes së tij të plotë është se, edhe nëse nuk paguani plotësisht para, telefoni juaj do të kyçet. Kjo thjesht do të thotë që pajisja mund të përdoret vetëm në një rrjet të caktuar, duke ju parandaluar kështu të merrni një telefon në të cilin ende keni borxh dhe ta çoni atë te një operator tjetër.

Po shfaqet 1–24 nga 28 përfundime gjithsej

SHOPPING CART

close